Перейти до основного вмісту

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів до митного органу призначення, видача їх без дозволу митного органу або втрата,
- Стаття 471. Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю,
- Стаття 472. Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення,
- Стаття 473. Пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання,
- Стаття 474. Перешкоджання посадовій особі митного органу в доступі до товарів, транспортних засобів, документів,
- Стаття 475. Неподання митному органу звітності щодо товарів, які перебувають під митним контролем,
- Стаття 476. Переміщення товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності,
- Стаття 477. Порушення встановленого законодавством порядку ввезення товарів на територію вільної митної зони, вивезення товарів за межі цієї території та/або встановленого законодавством порядку проведення операцій з товарами, поміщеними в режим вільної митної зони,
- Стаття 478. Порушення порядку зберігання товарів на митних складах та здійснення операцій із цими товарами,
- Стаття 479. Порушення порядку або строків розпорядження товарами, розміщеними у магазині безмитної торгівлі,
- Стаття 480. Порушення порядку здійснення операцій з переробки товарів,
- Стаття 481. Перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів,
- Стаття 482. Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем,
- Стаття 483. Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю,
- Стаття 484. Зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю,
- Стаття 485. Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів.

Наведено виключний перелік видів порушень митних правил.

Відповдіно до ст. 461 МКУ - за порушення митних правил можливо: попередження, штраф, конфіскація товарів та транспортних засобів. При цьому можна накладати або попередження, або штраф, а у деяких випадках до попердження або штрафу додається ще і конфіскація.

При розгляді справ про порушення митних правил необхідно зясувати:
- чи було вчинено адміністративне правопорушення, 
- чи винна дана особа в його вчиненні, 
- чи підлягає вона адміністративній відповідальності, 
- чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність,
-  чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності,
-  а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Справи про порушення митних правил, передбачені статтями 468 - 470, 474, 475, 477 - 481, 485 Митного Кодексу, розглядаються митними органами. 
Справи про порушення митних правил, передбачені статтями 471 - 473, 476, 482 - 484 Митного Кодексу, а також усі справи про порушення митних правил, вчинені особами, які не досягли 18-річного віку, розглядаються місцевими судами (суддями).

Якщо митний орган або суд виніс поставнову про притягнення до відповідальності за порушення митних правил, то це ще не кінець і варто по сперечатись і доказати свою правоту.

Митний кодекс предебачає такі підстави для скасування постанови:
1) відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, ознак порушення митних правил;
2) необ'єктивність або неповнота провадження у справі або необ'єктивність її розгляду;
3) невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи;
4) винесення постанови неправомочною особою, безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, або її представника, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду;
5) неправильна або неповна кваліфікація вчиненого правопорушення;
6) накладення стягнення, не передбаченого Митним Кодексом.
7) можуть бути визнані й інші визначені законами України обставини.

Неоднозначність судової практики у таких спорах спричнило, що вже 01 09 2012 року Апеляційнимй суд м. Києва прийняв лист про узагальнення судової практики у таких спорах.

І памятайте відповідно дост. 59 Конституції України, ст. 498 МК України надає вам право на отримання правової (юридичної) допомоги. 

підготував 

22 05 2013 року
 
 

Популярні дописи з цього блогу

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…

Торогова марка або добре відомий знак

Виробники товарів постійно вкладають колосальні кошти в розвиток, рекламу та удосконалення іміджу власного бренду. За звичайними, на перший погляд, логотипами та слоганами, ховаються сотні годин кропіткої роботи та титанічні зусилля зі створення та виведення бренду на ринок задля отримання його визнання серед споживачів. Саме тому, одна із важливих ролей у цьому життєвому циклі відводиться охороні та захисту бренду.

Кожного дня люди споглядають з екранів телевізорів та полиць супермаркетів неймовірну кількість різноманітних позначень. Саме вони допомагають впізнати товар, ідентифікувати його виробника або просто привертають увагу до себе, тим самим змушуючи споживача покласти такий товар у свій кошик.

Як тільки позначення стає популярним, кількість його недобросовісних користувачів пропорційно збільшується. Часто відомий бренд з'являється на товарах, які його власник ніколи не випускав у світ, але у споживачів, які про це не здогадуються, такий товар викликає чітку асоціацію із вл…