Перейти до основного вмісту

Вартість юридичних послуг

     Кожний юрист (адвокат) та їх клієнти задумуються над питанням вартості юридичних послуг.
      Перші задумуються чи не за дешево вони працюють, можливо варто встановити більшу ціну, придумують такі речі як погодинна ставка, фіксована ціна, гонорар успіху і т.п..   
     Другі взамін вважають, що юристи (адвокати) отримують надто великі гонорари за свою роботу і вимагають знижок, зменшення кількості відпрацьованих годин, тощо.    
     Мабуть правда між вище двома наведеними судженнями по середині, а в яку сторону вона ближче будемо розбиратись разом.
Вибір системи оплати юридичних послуг це суто договірна річ, вона буває різноманітна, а найбільш поширені це - погодинна оплата, фіксована оплата, гонорар успіху, абонентське обслуговування (як на мене різновид погодинної оплати) та інші.
      Міжнародна організація Payoneer здійнила дослідження вартості роботи фрілансерів, в тому числі із країн СНГ, окремо розглядали юристів (адвокатів) та різні практики.
Із повним тексом звіту можна ознайомитись.
      Зупинимось на найбільш цікавих моментах:
- система оплати є погодинною, але із детальним звітом використаного часу і вказанням виконуваної роботи,
- середня максимальна ставка юриста за годину роботи - 31 $,
- юристи найбільше годин працюють в тиждень, і найбільш задоволені фрілансери своїм доходом,
- вартість послуг  залежить від сфери практики: консалтинг - 21$ , контракти (договори) - 39$, податкове право - 42$,
- помічник юриста отримує - 18$,
- юристи відпрацьовують 48 годин (!) в тиждень (фактично 6 денний робочий тиждень - вихідний тільки неділя).

Як можна зробити висновок, що не має однакових цін, не може бути одакових гонорарів. Все дуже індивідуальне - сфера практики, особа виконавця (юрист), тощо.

Подібні статті:
Фрілансер - оподаткування доходів 

Легальний спосіб отримання коштів за програмки із веб маркетів

огляд здійснив,
юрист І. Цебак

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ліцензія на будівельні роботи

Достатньо поширеною діяльністю є будівельні роботи, проте для їх здійснення фірми повинні отримати будівельну ліцензію. Порядок отримання будівельної ліцензії врегульвоний Постановою КМУ №1396 від 05.12.2007р. П ро ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури та Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.01.2009р. №47. Юридична особа та фізична особа (підприємець) - суб'єкти господарської діяльності (далі - суб'єкти будівельної діяльності), що мають намір провадити будівельну діяльність, повинні отримати ліцензію.     Строк дії ліцензії становить п'ять років, а для суб'єктів будівельної діяльності, які отримують її вперше, - три роки.        Суб'єкти господарської  діяльності  мають  право  здійснювати  проектування об'єктів архітектури по об'єктах класу наслідків  СС3  - якщо виконували попередньо не менше 3 проектів по об'єктах класу  наслідків СС2, або 5

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів. Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення. Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування. Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них. Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил: - Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю, - Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем., - Стаття 470. Недоставлення товар

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі). Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто? Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах   володіють та використовують даний автомобіль в Україні. Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах? У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні. Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог. Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних