Підписаний Президентом Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України» №3932-VI від 20 жовтня 2011 року суттєво розширює процесуальні повноваження Верховного Суду як найвищого судового органу держави. На цьому наголосив Радник Президента України - Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов.
«Змінами, внесеними до процесуальних кодексів, передбачені право Верховного Суду постановляти нові рішення, а також обов’язок інших судів враховувати висновки ВСУ під час вирішення аналогічних справ, - підкреслив А.Портнов. - Вирішено також інші проблемні питання, зокрема, щодо процедури допуску справ до перегляду Верховним Судом, визначення механізму розгляду кримінальних справ, не розглянутих військовими судами».
Крім того, зауважив Радник Президента, закон вносить суттєві зміни в організацію роботи Верховного Суду. Йдеться зокрема про збільшення складу ВСУ до 48 суддів, повернення розподілу на судові палати – останнє дозволить більш ефективно організовувати розгляд справ. У зв’язку з цими змінами вводяться посади секретарів судових палат, які водночас є заступниками Голови Верховного Суду. Введено також посаду Першого заступника Голови ВСУ та заступників секретарів судових палат.
«Положення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України» враховують пропозиції та зауваження органів судової влади, що неодноразово ставали предметом широкої дискусії. Зміни, що запроваджуються, мають стати значним кроком на шляху подальшого вдосконалення роботи судової системи України. Вони покликані вирішити найбільш гострі проблемні питання організації роботи найвищого судового органу України», - підкреслив А.Портнов.
Радник Президента України також звернув увагу на те, що підписаний закон враховує зауваження Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) щодо посилення ролі Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції. Це зокрема стосується збільшення кількості суддів, розгляду справ судовими палатами, надання Верховному Суду права приймати нове судове рішення.
джерело http://www.president.gov.ua
На думку юриста, І.Цебак, такі законодавчі зміни будуть на користь судовій системі та для кращого захисту прав і свобод людини і громадянина, а також свідчать про можливість покращення судового розгляду справ.
Коментарі
Дописати коментар