Перейти до основного вмісту

Свідоцтво про спрощену систему оподаткування

з початком нового року почав діяти закон, який вніс зміни до ПКУ щодо спрощеної системи оподаткування.
Значні черги до ДПІ, до державного реєстратора спричинені ФОПами, які хочуть до 25 січня 2012 року встигнути подати заяву про перехід на спрощену систему.
Дані черги є безпідставними.
Для того щоб перейти на спрощену систему оподаткування платнику податку потрібно подати до ДПІ, в якій він зареєстрований:
1. заяву, форму якої можна знайти або у мережі інтернет, або у самій дпі,
2. форма розрахунку доходу за 2011 рік, її також можна знайти  або у мережі інтернет, або у самій дпі,
3. книгу обліку доходу і витрат.
Інших документів не потрібно, цей пакет документів можна надіслати до дпі по пошті, рекомендую цінним листом із описом вкладеного та повідомленням про вручення.

Щодо кведів, то ще цілий 2012 рік можна використовувати у господарській діяльності квед 2005 року, крім цього у заяві на спрощену систему саме за кведом 2005 року вказуються види діяльності. Щодо витягу із ЄДР про ці види діяльності які саме зареєстровані в ЄДР, то закон не зобовязує платника податків подавати цього документу, відтак вимоги працівників дпі є не законними в цій частині, а щоб не мати цього конфлікту рекомендую подавати заяву по пошті.

автор

юрист іван цебак

консультації з податкового права

Популярні дописи з цього блогу

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…