Перейти до основного вмісту

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підставах їздити на ньому по Україні.

Все почалось у далекому 2004 році. В той рік Україна ратифікувала (підписала) Стамбульську конвенцію (Конвенцію про тимчасове ввезення товарів). У 2012 році Україна прийняла новий Митний кодекс України, в якому є цілий розділ про тимчасове ввезення товарів.

Тому керуючись Конвенцією та митним кодексом, громадяни України мають право тимчасово ввозити товари і не сплачувати мито.

В першу чергу скажу, що до таких товарів також належать автомобілі.
По друге тимчасово - до 1 року з дня ввезення та територію України.
По третє тимчасове ввезення є комерційним або особистим.
Для того щоб авто було комерційним потрібно щоб вони було зареєстровано для комерційних цілей.

ДАІ не перевіряє ні час ввезення авто, ні документи які підтверджують характер його використання - вони не мають права, все що ДАІ може перевірити написано у Правилах дорожнього руху (а що там пише ми знаємо і без ДАІ)

Митниця в свою чергу при правильно оформлених документах не має підстав не впускати або не випускати авто, або притягати до відповідальності (накладати штрафи) на водіїв авто на іноземних номерах.

Таким чином, їзда на авто із іноземними номерами є цілком законною.

Автор
юрист Іван Цебак

PS Автор статті також їздить на авто із іноземними номерами, і все ок.

Популярні дописи з цього блогу

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Торогова марка або добре відомий знак

Виробники товарів постійно вкладають колосальні кошти в розвиток, рекламу та удосконалення іміджу власного бренду. За звичайними, на перший погляд, логотипами та слоганами, ховаються сотні годин кропіткої роботи та титанічні зусилля зі створення та виведення бренду на ринок задля отримання його визнання серед споживачів. Саме тому, одна із важливих ролей у цьому життєвому циклі відводиться охороні та захисту бренду.

Кожного дня люди споглядають з екранів телевізорів та полиць супермаркетів неймовірну кількість різноманітних позначень. Саме вони допомагають впізнати товар, ідентифікувати його виробника або просто привертають увагу до себе, тим самим змушуючи споживача покласти такий товар у свій кошик.

Як тільки позначення стає популярним, кількість його недобросовісних користувачів пропорційно збільшується. Часто відомий бренд з'являється на товарах, які його власник ніколи не випускав у світ, але у споживачів, які про це не здогадуються, такий товар викликає чітку асоціацію із вл…