Перейти до основного вмісту

Директор. Право використання митного режиму тимчасового ввезення.

Директор
Із 1 червня спрощено звільнення членів керівних органів та наглядових рад госптовариств, а також передбачена їх відповідальність за шкоду, заподіяну суспільству.
Все це передбачено набрав чинності Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів».
Зокрема вводиться додаткова підстава для розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу-припинення повноважень посадових осіб без зазначення конкретних причин прийняття такого рішення. При цьому передбачений «золотий парашут» у розмірі не менше 6-місячного середнього заробітку.
Одночасно встановлено, що повноваження члена виконавчого органу товариства можуть бути припинені в будь-який час або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень. Для таких посадових осіб пропонується встановити матеріальну відповідальність у розмірі неодержаної підприємством, установою, організацією прибуток. Однак при цьому заборонено встановлювати межі та порядок притягнення до такої відповідальності установчими документами товариства.

Право використання митного режиму тимчасового ввезення може передаватися іншим особам
Право використання режиму тимчасового ввезення щодо товарів може бути передано особою, відповідальною за дотримання такого митного режиму, будь-якому іншій особі. Так вказало Міндходів в роз'ясненні від 28 травня 2014 року. Передача права можлива за умови, якщо особа, якій воно передається:
  1. відповідає вимогам, встановленим Митним кодексом;
  2. приймає на себе зобов'язання особи, відповідальної за дотримання митного режиму тимчасового ввезення.
Дозвіл на це надається митним органом за заявою особи, відповідальної за дотримання такого митного режиму. Разом із заявою подається:
  • Письмова заява особи, яка має намір прийняти право використання митного режиму тимчасового ввезення, про прийняття на себе зобов'язань особи, відповідальної за дотримання відповідного митного режиму;
  • Письмова згода особи-нерезидента - сторони зовнішньоекономічного договору, відповідно до якого товари тимчасово ввезені на митну територію України, на передачу права використання митного режиму тимчасового ввезення.
Рішення про надання дозволу на передачу такого права або відмову в наданні дозволу приймається керівником митного органу або уповноваженою ним посадовою особою та оформлюється шляхом накладення відповідної резолюції на заяву. Про прийняте рішення митний орган невідкладно письмово або в електронній формі повідомляє особу, яка звернулася із заявою.

IVAN TSEBAK

Популярні дописи з цього блогу

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…