Перейти до основного вмісту

Автомобіль на іноземних номерах та злочин

Бажання їздити на хорошому авто, не дорогому і при цьому не перетинати кордон що 5 (10) днів як того вимагає ст 95 МК України, заставляє задуматись і почитати.
До читались до ст. 380 МКУ, яка каже що українець, що перебуває на тимчасовому консульському обліку може ввезти авто на 60 днів у році, то краще ніж 5 чи 10 днів, але все рівне мало.
Прочитали, що нерезидент (той самий українець), але що постійно проживає закордоном та має відмітку консула, може ввести  авто строком до 1 року. (ця сама ст. 380 МКУ, але інша частина (абзац).
По різному зараз здійснюються такі "транзакції", але ось до чого приходить інколи практика.

Ухвала Залізничного суду м. Львова р.№  56000739

ЧИТАЄМО ДУЖЕ УВАЖНО

Справа № 462/956/16-к

У Х В А Л А
23 лютого 2016 року Слідчий суддя Залізничного районного суду міста Львова Боровков Д.О., при секретарі Журавльовій А.С., за участю слідчого Виздрик Б.Г., розглянувши клопотання слідчого Залізничного відділу поліції (м.Львів) ГУ НП у Львівській області Виздрик Б.Г. про тимчасовий доступ до речей і документів, -
                                                                          В С Т А Н О В И В:
            26.12.2015 року слідчим Залізничного відділу поліції (мЛьвів) ГУ НП у Л/о Виздрик Б.Г. внесено відповідні відомості до ЄРДР за № 12015140060003684 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
       Слідчий Залізничного відділу поліції (м.Львів) ГУ НП у Львівській області Виздрик Б.Г., за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів покликаючись на те, що 01.10.2015 громадянин ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, під час виїзду із території України на транспортному засобі марки «АУДІ» н.з. НОМЕР_1, не був пропущений через державний кордон України прикордонною службою. Підставою не пропуску стала ухвала Корольовського райсуду м. Житомира від 08.09.2014. Однак, із незрозумілих причин, органу досудового розслідування надійшла інформація із Львівської митниці ДФС про те, що 01.10.2015 автомобіль марки «АУДІ» номерний знак НОМЕР_1 через п/п «Пулемець-Томаківка» Волинської митниці ДФС було ввезено в режимі «тимчасове ввезення до 1 року» громадянином ОСОБА_2, незважаючи на той факт, що останній не перетинав кордон України та являється громадянином України - резидентом.
У зв'язку із вищевказаним, процесуальним прокурором в межах кримінального провадження було призначено службове розслідування щодо правомірності дій працівників митного поста «Піща». Відповідно до висновку вказаного службового розслідування до дисциплінарної відповідальності притягнуто державного інспектора митного поста «Піща» ОСОБА_3
         Разом із тим, до матеріалів службового розслідування долучено копії закордонного паспорту на імя ОСОБА_2, де здійснено відмітку, що постійним місцем проживання останнього являється республіка Литва та відмітку про постановку його на консульський облік у вказану республіку, що являється основною умовою користування іноземним авто протягом 1 року на території України без перетину державного кордону України. Всупереч цього, долучено інформацію із УДМС України в Житомирській області про те, що ОСОБА_2 з клопотанням про виїзд на постійне місце проживання за кордон не звертався.  
         Враховуючи наведенне, заслухавши думку слідчого, який в судовому засіданні клопотання підтримав, вважаю, що слідчому Залізничного відділу поліції (м.Львова) Виздрик Богдані Григорівна та/або працівникам УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України (за відповідним дорученням вказаного старшого слідчого Залізничного відділу поліції ГУНП у Львівській області) на тимчасовий доступ до автомобіля марки «АУДІ» номерний знак НОМЕР_1, з можливістю його вилучення, що дозволить мати постійний доступ до нього, унеможливить його знищення, незаконне відчуження.
          Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України,-
                                                                         У Х В А Л И В:
          клопотання задовольнити.
          Надати старшому слідчому Залізничного відділу поліції ГУНП у Львівській області капітану поліції Виздрик Богдані Григорівна та/або працівникам УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України (за відповідним дорученням вказаного старшого слідчого Залізничного відділу поліції ГУНП у Львівській області) на тимчасовий доступ до автомобіля марки «АУДІ» номерний знак НОМЕР_1, з можливістю його вилучення, що дозволить мати постійний доступ до нього, унеможливить його знищення, незаконне відчуження.
      У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення.            
Ухвала оскарженню не підлягає.

                Слідчий суддя:                                              Боровков Д.О. 

 Ось такий, можливий розвиток подій.


 

Популярні дописи з цього блогу

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…