В Україні багато людей є Фізичними особами підприємцями, що надають послуги для закордону (нерезидентам) переважно у галузі ІТ.
Зрозуміло що за такі послуги ФОП отримує кошти переважно долар США або евро.
Для розрахунків в Україні долар США або евро використати не можливо, а тому як людина може використати ці кошти?
Відповідь є у листі НБУ від 14.09.2016 р. № 57-0002/76798.
Трохи юридичної мови ;)
Зрозуміло що за такі послуги ФОП отримує кошти переважно долар США або евро.
Для розрахунків в Україні долар США або евро використати не можливо, а тому як людина може використати ці кошти?
Відповідь є у листі НБУ від 14.09.2016 р. № 57-0002/76798.
Трохи юридичної мови ;)
Законодавством України, яке встановлює загальні вимоги щодо здійснення підприємницької діяльності, є зокрема, Господарський кодекс України, Декрет Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та нормативно-правові акти Національного банку України, які регламентують порядок здійснення валютних операцій та якими запроваджені антикризові заходи щодо врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України тощо.
Режим функціонування поточних рахунків суб'єктів господарювання регулюється главою 5 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах1 (далі - Інструкція) затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492.
Отже, банки для здійснення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями відкривають їм, зокрема, поточні рахунки на балансових рахунках 2600, 2605, як для юридичних осіб.
Національний банк України керується також статтею 99 Конституції України та статтею 3 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", якими встановлено, що грошовою одиницею України є гривня, і гривня як грошова одиниця України (національна валюта) є єдиним законним платіжним засобом в Україні, приймається усіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України для проведення переказів.
Проведення операцій в іноземній валюті суб'єктами господарювання здійснюється згідно з режимом рахунку, встановленим пунктами 5.3 - 5.4 глави 5 Інструкції, та передбачає перерахування на власний поточний рахунок / з власного поточного рахунку.
Таким чином, під час проведення операцій з перерахування суб'єктами господарювання коштів в іноземній валюті з одного власного рахунку на інший, таке перерахування, керуючись вимогами вище зазначених нормативно-правових актів, фізичні особи - підприємці резиденти здійснюють з рахунку в іноземній валюті, відкритого для проведення підприємницької діяльності, на інший власний рахунок, відкритий також для здійснення підприємницької діяльності, тобто згідно з режимом рахунку юридичної особи.
За поточними рахунками, що відкриваються банками суб'єктам господарювання в національній валюті, згідно з пунктом 5.1 глави 5 Інструкції здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України.
ВИСНОВОК
Враховуючи викладене, вважаємо, що у разі наявності на рахунку фізичної особи - підприємця резидента коштів в іноземній валюті (АВТОР - ДОЛАР ЧИ ЕВРО), така особа (людина) може здійснити їх (долар чи евро - автор) продаж за гривні та після сплати податків і зборів здійснити перерахування коштів доходу в гривнях на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.
І надалі витрачати як того бажає :)
огляд здійнив
юрист І.Цебак
Коментарі
Дописати коментар