Перейти до основного вмісту

"Косметичний ремонт" Податкового кодексу

Ні "податковий" майдан, ні інші заперечення суспільства не зупинили законодавця на шляху до прийняття Податкового кодексу, не зважаючи на недосконалість цього документу (законопроекту).
Після того як із 40 денним запізненням ДПА України прийняла Накази про затвердження форм декларацій про доходи та податкових розрахунків (п. 176.2. ст 176 ПК), найбільші активні, законопослушні приватні підприємці ринули виконувати вимоги Податкового кодексу.
Багатогодинні черги, тиснява, соціальна напруга, робочі для працівників ДПІ у вихідні дні, ось не повний перелік наслідків, які спричинив недосконалий Податковий кодекс.


18 квітня 2010 року Президент України підписав законопроект №8355 -д, яким було внесено "косметичні зміни" у податковий кодекс України.


Не відомо точно, що саме стало причиною таких змін чи то дійсно влада визнала свою помилку, чи то працівники ДПІ не захотіли більше працювати у вихідні дні, чи можливо щось інше стало тому причиною.

Якщо заглянути
законопроект №8355 -д (закон №3221 від 07.04.2011р. вступає в дію з дня опублікування)   то можна побачити, що зміни у Податковий кодекс  є за своєю суттю "косметичними", вони не вирішують промахів законодавця, що були допущені при його прийнятті.
Закон №3221 відмінив п.п. "д" п. 176.2. с.т 176 ПК та вніс зміни до п.п. "б" п. 176.2. ст. 176 ПК,  за якими податковий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.


Також законодавець врахував подорожчання бензину та ДП і тимчасово до 31 липня 2011 року зменшив ставки акцизного податку, що по суті справи не вирішує, а відкладає її у довгий ящик проблем.

Замість висновків:Якщо Уряд України разом із Верховною Радою України в найближчий період часу, до початку нового бюджетного року не змінить суттєво податкове регулювання , то економічні і соціальні наслідки цього негативного явища не можливо в даний час собі навіть уявити.
"Косметичні зміни" у Податковий кодекс не вирішують проблем, а лише відкладають їх на "завтра".
В першу чергу нам всім потрібно це усвідомити.


за матеріалами Ліга Блоги

Популярні дописи з цього блогу

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…