Перейти до основного вмісту

Рада взяла під захист персональні дані

Верховна Рада ввела кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення у сфері захисту персональних даних.

За прийняття в цілому законопроекту 7355 проголосувало 263 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Парламент вніс зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, а також Кримінальний кодекс, доповнивши їх відповідними статтями.

Зокрема, за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення суб'єкту персональних даних про його права, у зв'язку з включенням його персональних даних у базу, цілі збору цих даних та осіб, яким вони передаються, накладається штраф на громадян від 3 400 до 5 100 грн; на посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності - від 5 100 до 6 800 грн.

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань захисту персональних даних про зміни відомостей, що подаються для державної реєстрації бази даних тягне за собою штраф для громадян від 1 700 до 3 400 грн; для посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності - від 3 400 до 6 800 грн.

Ухилення від державної реєстрації бази персональних даних тягне за собою штраф для громадян від 5 100 до 8 500 грн; для посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності - від 8 500 до 17 тис. грн.

Кримінальна відповідальність вводиться за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконне зміна такої інформації (штраф від 8 500 до 17 тис. грн або виправні роботи на строк до 2 років або арешт до 6 місяців, обмеження волі на строк до 3 років).

Закон набирає чинності з 1 січня 2012 року.

Джерело: www.kommersant.ua

Популярні дописи з цього блогу

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…