ПІДПРИЄМСТВА МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ НЕ ЗНАЮТЬ, ЯКА ЦІННІСТЬ ЇХНЬОЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, - ІСС
Підприємства малого і середнього бізнесу не знають, яка цінність їхньої інтелектуальної власності.Такий висновок зробили експерти Міжнародної торгової палати (Париж) за результатами зустрічі, проведеної наприкінці травня Постійно діючим комітетом з питань патентів Всесвітньої організації інтелектуальної власності. У ході зустрічі розглядалися кейси науковців з Туреччини, а також представників індустрії Бразилії та Німеччини. У своїх презентаціях виступаючі продемонстрували, яким чином система патентування підтримує R&D, трансфер технологій та інновації. Загалом на зустрічі було проілюстровано, чого саме потребують на практиці малі та середні підприємства, а також університети для того, щоб змусити систему патентування працювати заради економічного та технологічного зростання.
Модератором заходу виступив Тадей Бернс, Старший Радник з питань політики у сфері інтелектуальної власності й технологій Дженерал Електрік, Заступник Голови Комісії МТП з інтелектуальної власності.
Зейнеп Бірсел, Директор Бюро трансферу технологій Університету Сабанчі (Туреччина) у своїй доповіді окреслила зміни у сфері науки, техніки, промисловості та інтелектуальної власності, а також привела приклади того, як реагує їх університет на все більшу увагу турецького уряду до питань розвитку та комерціалізації технологій.
«Інтелектуальна власність не є питанням юрисдикції – це питання бізнесу», - переконана пані Бірсел. «Компаній повинні навчитися поєднувати свої бізнес-стратегії зі стратегіями щодо інтелектуальної власності. Більшість малих та середніх підприємств не мають навіть ідей щодо того, якою насправді є вартість активів їх інтелектуальної власності і як вони можуть їх захистити», - додає експерт.
Діана де Мелло Юнгманн, координатор Програми з інтелектуальної власності Бразильської Національної Конфедерації Промисловості (CNI), зазначила, що за останні три роки в Бразилії відбулися головні зміни у сфері інтелектуальної власності. Інтелектуальна власність є найпершим пріоритетом порядку денного щодо розвитку інвестицій, розробленого керівниками компаній-лідерів бразильської промисловості для підвищення конкурентоспроможності та інноваційності Бразилії, адже порівняно з іншими макропоказниками за цими двома позиціями країна показує доволі погані результати. Пані де Мелло Юнгманн розповіла, яким чином CNI спільно з Бюро патентів Бразилії (INPI) працюють над національною програмою з метою підвищення рівня поінформованості про роль інтелектуальної власності серед підприємців, студентів, викладачів, журналістів.
«Компонентами технологічних інновацій є розумові здібності, інформація і капітал, а рушійною силою – сучасна та безпечна юридична система, технічні навички та інвестиції. Бразилія мусить розвивати свій природний потенціал до інновацій, вивчати способи захисту своїх винаходів, використовуючи при цьому права інтелектуальної власності», - сказала вона.
Хайнц Хемменн, Старший віце-президент, Керівник управління патентів Boeringher Ingelheim у своєму кейсі продемонстрував важливість якісних патентів у фармацевтиці, зокрема для забезпечення впевненості компаній у володінні цими патентами для прийняття інвестиційних рішень. За словами пана Хеммена, ситуація у сфері фармацевтичних досліджень і розробок змінюється, оскільки ринки, що розвиваються, займаються все більшу частку в їх структурі. «Захист патентів стимулює інвестиції в інновації», - каже він. «Всі країни повинні рухатися в сторону інноваційної економіки. Якщо в молоді не буде стимулів комерціалізувати їх інтелектуальну власність, буде мати місце марне витрачання талантів».
Захід відбувся у рамках роботи ІСС, спрямованої на забезпечення оперативного інформування представників бізнесу, експертів у сфері державної політики і права, а також інші фахівців, про останні тенденції у царині інтелектуальної власності.
за інформацією сайту ICC Ukraine
Коментарі
Дописати коментар