Перейти до основного вмісту

Іпотека: що робити боржнику (позичальнику) ??????

Із початку кризи 2008 року боржники (позичальники) та їх кредитори (банки) спробували на собі різні методи захисту своїх інтересів, стягнення боргу, стягнення майна (предмету іпоетки), визання не дійсним кредитного або іпотечного договору оспорення прилюджних торгів та їх результатів, визання майна за іншим співласником, тощо.
Різноє є судовва практика, інколи Верховний суд України підтримує боржників, а інколи банки.

Останніми тенденціями у боротьбі за 2013рік і ці 2 місяці 2014 року є фактично декілька моментів.

1. Визнання недійсним іпотечного договору. 
У випадку визнання недійсним іпотечного договору, позичальник не заперечує борг та обовязок його оплати, але  майно (предмет іпотеки) є звільнення від арешту і може бути проданий, що дозволяє захистити майнові інтереси боржника. Підставою для визання недійсним іпотечного договору крім ст. 215 ЦК України є ще ст. 18 закону України про іпотеку.
в цій статі вказано, що відстуність будь якої істотної умови договру є підставою для визнання його недійсним.
Більш детально по істотні умови іпотечного договору можна прочити статтю. 

2. Оскарження процедари, результатів прилюдних торгів (продажу майна).
процедура проведення прилюдних торгів достатньо складна, і вимагає дотримання пеевних процедур. Не виконання цих процедур дає право оскаржити проведення прилюдних торгів.
крім цього оскаржують резальтати торгів, оскільки вважається, що порушення процедури проведення прилюдних торів, аба не дотримання іншихвимог закону вплинуло на результат прилюдних торгів, що є порушенням прав та інтересів боржника.

3. "Участь" у прилюдних торгах з метою впливу на їх результат.
Згідно закону прилюдні торги можна проводитит тричі. На 2 і 3 торах ціна продажу зменшується на 25% від попердньої ціни. Якщо торги і за 3 разом не відублись то кредитор (банк ) має парво отримати майно за початковою ціною або ж рішення суду про стягнення бооргу залишається без виконання. Крім цього існують ряд способів, що на прилюдних торгах переміг "свій" учасник та оплтаив за майно "хорошу" ціну.

4. Визнання на частину майна прав власності іншої особи.
ВСУ прийняв рішення яким вказав, що частина майна, яка не виділена як окремий обєкт нерухомого майна не можу бути лотом на прилюдних торгах (не може продаватись).
Від так якщо у будинку чи квартирі буде ще один власник, то відповідно йогоч атска не перебуває в іпотекці і не може продаватись, а друга частка яка є в іпотеці, не може продавтись бо вона лиш частка майна і не може бути лотом на торгах.

5. Визнання недійсним іпотечного договору через порушення прав дітей.
З 2013 року суди, а особливо ВССУ та ВСУ переглянули свою позицію щодо захисту прав дітей при укладенні іпотечних договорів. Їх позиція стала більш ліберальною, якщо колись суд вказував, що за відсутності реєстрації дитини на момент укладення іпотечного догвору у житлі яке переадно в іпотеку, вважається що не порушення права дітей. То із 2013 року суди вказують, зо необхідно зясувати чи мала права дитина на користуування житлом: одні суди вважають, що якщо мама або тато ьбув зареєтрований у житлі значить, дитина мала право на користування, інші суди вважають, що якщо є докази проживання батьків у житлі, навіть за відсутності їх реєєстрації, то права дитини порушені. Для того щоб доказати що порушенні права дитини необхідно знати чи була згода органу опіки та піклування на укладення іпотечного договору, якщо була то порушень не має, якщо не було то порушення,  є за наявності вищенаведених аргументів.

Ось так коротко. Успіху Вам.

автор
юрист Іван Цебак
14.02.14.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Що робити, якщо біля житлового будинку будують багатоповерховий будинок ???

Якими нормами регулюються розташування багатоповерхівок біля приватного сектору, звичайного житлового будинку?    Згідно зі ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» при здійсненні містобудівної діяльності повинні враховуватися законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують ділянку забудови.    Відповідно, п. 3.13 державних будівельних норм ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень», відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленості відповідно до встановлених норм та протипожежних вимог.    Між довгими сторонами житлових будинків заввишки  2-3 поверхи  треба приймати відстані (побутові розриви)  не менше 15 м , заввишки  4 поверхи і більше - 20 м , між  довгими сторонами і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків - не менше 15 м. ...

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів. Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення. Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування. Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них. Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил: - Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю, - Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем., - Стаття 470. Недоставлення т...

Зміни законодавства у державній реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

07 квітня 2011 року Верховна  рада України прийняла законопроект 7516 . Цим законопроектом відміняється видача свідоцтв про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Також відбулися позитивні зміни в частині видачі виписки та нотаріального посвідчення установчих документів юридичної особи. До прийняття законопроекту 7516 виписка видавалась на строк 30 календарних днів, вартість виписки - 17,00 грн. Законопроект 7516 - відмінив строк дії виписки (вона видається безстроково, або до внесення відповідних змін в Єдиний державний реєстр), видається безкоштовно. Вагомим плюсом є - безстроковість, адже витрати часу були найбільш обтяжуючі в даному випадку. ФОП Цебак І.С. надає юридичні послуги щодо державної реєстрації юридичних осіб , підготовки установчих документів, зміни установчих документів, інші послуги щодо державної реєстрації/перереєстрації юридичних осіб.