Перейти до основного вмісту

Вилучення (арешт) автомобіля на іноземній реєстрації

Після того як значна частина українців завезли авто на іноземних номерах до України, державні органи розпочали їх влиучення або накладення штрафів.

Часто звертаються громадяни із типовою ситуацією.
Їхав на авто. Зупинив ДАІшник не пояснює причини зупинки або що порушив. Зразу ж перевіряє документа на авто, телефонує на митницю і перевіряє по номерх дату вїзду авто. Після чого змушує доставити авто до штрафплощадки.

Дії працівника міліції в даній ситуації врегульовані законом "про міліцію", кодексом про адміністравтивні правопорушення та постановами КМУ. Однозначно, що такі дії працівника містять ознаки перевищення службових поноважень, що карається кримінальним кодексом.

Проте проаналізуємо такі дії із сторони митного законодавства, адже саме його порушення водіям інкрімінують ДАІшники.

У ст. 547 МК України вказано, що митний пост є органом доходів і зборів, який входить до складу митниці як відокремлений структурний підрозділ і в зоні своєї діяльності забезпечує виконання завдань, покладених на органи доходів і зборів.
Тобто, будь яка превірка авто на строк його перебування може проводиться лише під час того як авто перербуває на території митного посту, а в нашій державі ніхто не має понвоажень зобовязати водія прибути на митний пост.

У ст. 511 МК України чітко описана процедура вилучення товарів, транспортних засобів.
Частина 1.
 Товари - безпосередні предмети порушення митних правил та відповідні документи, необхідні як докази у справі про порушення митних правил, можуть тимчасово вилучатися. Документи, які перебувають в електронному вигляді, вилучаються разом з відповідними носіями.
Варто вияснити що таке товари в понятті МК.
У ст. 4 МК під пунктами 57, 58 визначено поняття товари, транспорті засоби.
57) товари - будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі;
58) транспортні засоби - транспортні засоби комерційного призначення, транспортні засоби особистого користування, трубопроводи та лінії електропередачі;
Отже, частина 1 до нашої ситуації не застосовується

частина 2.
У разі виявлення порушень митних правил, передбачених статтями 471-473, 476, 482-484 цього Кодексу, вилучення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які підлягають конфіскації відповідно до цих статей, а також відповідних документів є обов’язковим.
Як правило вилучення авто відбувається за ст. 470 МК - перевищення стркоу перебування авто на території України. До речі ця стаття перебдачає лише штраф і не передбачає конфіскації.
Від так не може бути вилучений транспортний засіб (авто) на цій підставі що строк його перебування на території України перевищений, які передбачено ст. 95 МК.
Якщо ж інкрімінуються інші статті, товарто перевірити чи санкція статті передбачає конфіскацію ,якщо ж ні то не маєж підстав для вилучення авто.

частина 3. стосується іноземців та осіб які постійно проживають за межами  України. Тому на практиці її рідко застосовують.

частина 4. Вилучені товари, транспортні засоби та документи повинні бути перелічені у протоколі, що складається в передбачених цим Кодексом випадках, або в доданому до нього описі з точним зазначенням кількості, міри, ваги та особливих ознак цих товарів, транспортних засобів та документів, а також вартості товарів, транспортних засобів.
Такий протокол вилучення має відповідати вимогам визначеним наказом Міністерства фінансів України №652 від 31.05.2012р.

Відповідно до ст 41 Коснтитуції України, право власноссті захищається і ніхто не законно не може бути її позбвалений або обмежено її використання.

при цьому  незаконність обмежння права передабчає як правову підставу та і порядок вчинення вилучення авто.

Тому, варто оскаржувати вилучення авто.

автор
юрист Іван Цебак
03 02 2014

авто на іноземних номерах 

порушення митних правил 

авто на іноземних номерах - відповідь митниці

Популярні дописи з цього блогу

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…