ОСББ (обєднання співласників багатоквартирного будинку) не є новиною для мешканців багатоквартирного будинку, але Законом “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” № 417-VIII від 14.05.2015 зазначено, що якщо протягом 1 року з дня набрання чинності (01.07.2015 року) тобто до 30 червня 2016 року співласники багатоквартирного будинку не створили ОСББ, то їхнім будинком буде керувати Управитель призначений виконавчим комітетом органу місцевого самоврядування (міська рада).
Фактично це зумовлює добровільно - примусово до створення ОСББ, адже цілком логічно що всі співвласники квартири багатоквартирного будинку повинні самостійно ним керувати, а не жалітись на ЖЕК.
Не будемо зупинятись на доцільності ОСББ, а перейдемо до само процедури створення ОСББ.
Що таке ОСББ?
Об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.
Об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.
Об'єднання відповідає за своїми зобов'язаннями коштами і майном об'єднання, від свого імені набуває майнові і немайнові права та обов'язки, виступає позивачем та відповідачем у суді.Об'єднання не несе відповідальності за зобов'язаннями співвласників.
Для чого потрібно ОСББ?
Об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію правспіввласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утриманнябагатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Перетворення ЖБК у ОСББ.
Житлово-будівельні кооперативи можуть бути реорганізовані в об'єднання.
Реорганізація відбувається за рішенням загальних зборів. Відповідно до статуту (положення) кооперативу збори можуть прийняти рішення про реорганізацію кооперативу в об'єднання. З моменту прийняття цього рішення зазначені збори вважаються установчими зборами об'єднання і далі проводяться відповідно до вимог цього Закону.
Сам процес створення ОСББ
Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.
Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Час і місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. (якщо одна особа володіє більше 50% площі всіх квартир, то тоді кожен власник квартири має 1 голос)
Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти"більше половини загальної кількості усіх співвласниківі, то проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважається неприйнятим.
Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут. Установчі документи об'єднання підписує голова установчих зборів або інша уповноважена зборами особа.
З моменту державної реєстрації ОСББ, отримання виписки та статуту - вважається що створено ОСББ.
P/S/ В іншій статті поговоримо про діяльність ОСББ.
PS:
юридичні консультації та послуги для ОСББ - 097 968 4667
Коментарі
Дописати коментар