Перейти до основного вмісту

Депозит і Фонд гарантування вкладів. Що треба знати ?

Якщо ви маєте депозит (вклад) у банку, що має певні фінансові труднощі, то вам треба бути дуже уважним.

1. Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) гарантує кошти у сумі до 200 000,00 (двісті тисяч гривень) за певними винятками.

2. Для отримання  коштів по депозиту  у сумі до 200 000,00 (двісті тисяч гривень), не потрібно жодних заяв до банку чи Фонду гарантування вкладів від вас.

3. Вам необхідно слідкувати  з новинами коли розпочинається виплата депозитів. На день написання статті розпочинали виплату по банках "Фінанси та Кредит", "Капітал".

4.  Уповноважена особа  ФГВФО складає реєстр вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування (200 000,00 грн).

5. Бувають випадки коли Уповноважена особа  ФГВФО не включає вас до реєстру вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування, оскільки  по передньо ця сама  Уповноважена особа  ФГВФО визнала ваш депозитний договір нікчемним. Про що вас мають повідомити письмово.

6. За таких обставин для отримання коштів по депозиту, необхідно звернутись до суду за захистом своїх прав, інакше коштів не буде можливості отримати.

7. Варто весь цей процес  доручити вести юристу. Але і самому вкладник варто також цікавитись  станом справ і депозитом  банку, у юриста, у ФГВФО.  

на цю ж тему: Судові спори із Фондом гарантування вкладів  

автор
юрист іван цебак 

 тел. 097 968 4667

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ліцензія на будівельні роботи

Достатньо поширеною діяльністю є будівельні роботи, проте для їх здійснення фірми повинні отримати будівельну ліцензію.
Порядок отримання будівельної ліцензії врегульвоний Постановою КМУ №1396 від 05.12.2007р. Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури та Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.01.2009р. №47.
Юридична особа та фізична особа (підприємець) - суб'єкти господарської діяльності (далі - суб'єкти будівельної діяльності), що мають намір провадити будівельну діяльність, повинні отримати ліцензію.     Строк дії ліцензії становить п'ять років, а для суб'єктів будівельної діяльності, які отримують її вперше, - три роки.
Суб'єкти господарської  діяльності  мають  право  здійснювати проектування об'єктів архітектури по об'єктах класу наслідків  СС3 - якщо виконували попередньо не менше 3 проектів по об'єктах класу наслідків СС2, або 5 проектів по об'єктах класу …

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Що робити, якщо біля житлового будинку будують багатоповерховий будинок ???

Якими нормами регулюються розташування багатоповерхівок біля приватного сектору, звичайного житлового будинку? 
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» при здійсненні містобудівної діяльності повинні враховуватися законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують ділянку забудови. 
Відповідно, п. 3.13 державних будівельних норм ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень», відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленості відповідно до встановлених норм та протипожежних вимог. 
Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 м, заввишки 4 поверхи і більше - 20 м, між довгими сторонами і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків - не менше 15 м.
У випадку розміщення 9-16-поверхових будинків суміжно з кварталами садибної забу…