Перейти до основного вмісту

Депозит і Фонд гарантування вкладів. Що треба знати ?

Якщо ви маєте депозит (вклад) у банку, що має певні фінансові труднощі, то вам треба бути дуже уважним.

1. Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) гарантує кошти у сумі до 200 000,00 (двісті тисяч гривень) за певними винятками.

2. Для отримання  коштів по депозиту  у сумі до 200 000,00 (двісті тисяч гривень), не потрібно жодних заяв до банку чи Фонду гарантування вкладів від вас.

3. Вам необхідно слідкувати  з новинами коли розпочинається виплата депозитів. На день написання статті розпочинали виплату по банках "Фінанси та Кредит", "Капітал".

4.  Уповноважена особа  ФГВФО складає реєстр вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування (200 000,00 грн).

5. Бувають випадки коли Уповноважена особа  ФГВФО не включає вас до реєстру вкладників для здійснення виплат гарантованої суми відшкодування, оскільки  по передньо ця сама  Уповноважена особа  ФГВФО визнала ваш депозитний договір нікчемним. Про що вас мають повідомити письмово.

6. За таких обставин для отримання коштів по депозиту, необхідно звернутись до суду за захистом своїх прав, інакше коштів не буде можливості отримати.

7. Варто весь цей процес  доручити вести юристу. Але і самому вкладник варто також цікавитись  станом справ і депозитом  банку, у юриста, у ФГВФО.  

на цю ж тему: Судові спори із Фондом гарантування вкладів  

автор
юрист іван цебак 

 тел. 097 968 4667

Популярні дописи з цього блогу

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…