Перейти до основного вмісту

Бізнес у Польщі

Крок перший - відкриваємо компанію: що потрібно знати?
Найпоширеніша форма реєстрації компанії для іноземців - Sp. z o.o. (Товариство з Обмеженою Відповідальністю), так як вона не має особливих обмежень для іноземців.
Рекомендована кількість засновників ТОВ - дві юридичні та / або фізичні особи і більше. Це дозволяє оптимізувати податки, так як у випадку якщо у фірмі один засновник, додаткова оплата в соціальний фонд становить 1 200 злотих (300 євро) на місяць, а якщо засновників двоє, то цієї оплати немає.
Для відкриття ТОВ вам буде потрібно підготувати таку інформацію і пакет документів: П.І.Б., адреса прописки, копія закордонних паспортів всіх засновників фірми, анкету з назвою та видом діяльності створюваної фірми.
Мінімальний статутний капітал для відкриття ТОВ у Польщі (сума, якою ТОВ відповідає перед кредиторами), становить - 5000 злотих, за нинішнім курсом це близько 1 200 Євро.
Процес оформлення документів займає близько місяця.
У Польщі для ТОВ діють такі податки:
CIT - податок з доходів юридичних осіб 19%
VAT - податок з товарів і послуг 23% (ПДВ).
Дані необхідно передавати в податкову в кінці кожного місяця до 25-го числа.
Приміром на рахунок фірми зайшли гроші сумою 10 000 євро. Якщо ваш клієнт з Польщі, до цієї суми додається податок VAT - 23%. У випадку, якщо з цих 10 000 євро більше витрат у фірми немає, то в кінці місяця знімається 19% - податок на прибуток.
Інші витрати
Що стосується обов'язкових витрат, то мінімум раз на місяць оплачується інтернет - від 20 євро, оренда офісу - від 50 євро, і послуги бухгалтера - від 100 євро.
Як бути з візою? Враховуємо нюанси й тонкощі
Якщо ви засновник компанії
Після оформлення ТОВ, кожен із засновників отримує Національну польську візу (тип D), яка дає право перебувати в Польщі, в статусі резидента Євросоюзу, не більше 365 днів. Якщо надалі ваша компанія буде приносити прибуток і працевлаштовувати місцевих жителів, ви отримаєте вид на проживання в Польщі (Zezwolenia na pobyt czasowy w celu prowadzenia dzialalnosci gospodarczej).
Віза для працівників
Якщо ви забираєте співробітників з України. Для отримання робочої візи (тип D), необхідно оформити декларацію про намір доручення роботу іноземцю або дозвіл на працевлаштування в Польщі. Обмежень на кількість співробітників-іноземців, які працюють на одне ТОВ в Польщі немає. Надалі, щоб уникнути проблем з оформленням візи, працівники можуть отримати посвідку на проживання в Польщі (Zezwolenia na pobyt czasowy i prace).
Відкриваємо офіс: порядок цін на офіси та коворкінг
Почніть з оренди віртуального віддаленого офісу, вартістю близько 200 злотих (50 Євро) на місяць. Туди вам буде приходити пошта і ви організуєте там перші зустрічі.
Що стосується вартості оренди «реальних» офісів, то вона залежить від таких факторів, як територіальне розташування і стан будівлі. Приміром, офіс в новій офісній будівлі в центрі коштуватиме в середньому 15-30 євро за кв. метр.
Вартість такого офісу в центрі Жешува - 50 злотих за 1 кв. метр.
Оренда офісу ближче до околиці міста в будівлях рівня «старші», вийде в межах 8-10 євро за кв. метр.
Коворкінг-простір зараз набирає популярність в Польщі. Середня ціна за роботу однієї людини в коворкінг становить 100-110 євро на місяць.

за даними сайту ліга блоги

Популярні дописи з цього блогу

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…