Перейти до основного вмісту

Щодо податків при продажі автомобіля та сплаті внесків до пенсійного фонду за реєстрацію авто

03.12.2012 р. було опубліковано Закон України N 5413-VI від 02.10.2012 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів» (в подальшому – Закон N 5413-VI). 
Законом N 5413-VI вносяться зміни до пункту 173.1 Податкового кодексу України, після набрання чинності якими, дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда буде визначатися виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості за вибором платника податку. Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів буде визначатися щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку та буде оприлюднюватися на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.Серед позитивних нововведень слід виділити те, що з 01.01.2013 р. (дата набрання чинності змін до Податкового кодексу України) дохід отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного легкового автомобіля (мотоцикла, та/або мопеда), не буде оподатковуватися (на сьогодні така операція оподатковується за ставкою один відсоток).
Законом N 5413-VI також вносяться зміни до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» в частині сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при державній реєстрації транспортних засобів в підрозділах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України. Зокрема нововведення передбачають сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування лише при першій державній реєстрації транспортних засобів. Тобто при повторній реєстрації (у зв’язку із перепродажем, міною даруванням) транспортного засобу, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачуватися не буде. Зміни також торкнулись розміру ставок збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, який буде змінюватися в залежності від вартості транспортного засобу від трьох до п’яти відсотків. Зміни до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» набирають чинності 03.12.2012 р.
На нашу думку такі зміни позитивно вплинуть на автовласників та тих хто намірився придбати авто.
До цього ж Президент України доручив здійснювати реєстрацію авто у ДАІ без попереднього зняття із реєстрації та робити реєстрацію за принципом єдиного вікна (щось на подобі Європи - побачимо що вийде)
всім успіху


автор

Популярні дописи з цього блогу

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…