Перейти до основного вмісту

Щодо податків при продажі автомобіля та сплаті внесків до пенсійного фонду за реєстрацію авто

03.12.2012 р. було опубліковано Закон України N 5413-VI від 02.10.2012 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів» (в подальшому – Закон N 5413-VI). 
Законом N 5413-VI вносяться зміни до пункту 173.1 Податкового кодексу України, після набрання чинності якими, дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда буде визначатися виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості за вибором платника податку. Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів буде визначатися щокварталу центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку та буде оприлюднюватися на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.Серед позитивних нововведень слід виділити те, що з 01.01.2013 р. (дата набрання чинності змін до Податкового кодексу України) дохід отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного легкового автомобіля (мотоцикла, та/або мопеда), не буде оподатковуватися (на сьогодні така операція оподатковується за ставкою один відсоток).
Законом N 5413-VI також вносяться зміни до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» в частині сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при державній реєстрації транспортних засобів в підрозділах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України. Зокрема нововведення передбачають сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування лише при першій державній реєстрації транспортних засобів. Тобто при повторній реєстрації (у зв’язку із перепродажем, міною даруванням) транспортного засобу, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачуватися не буде. Зміни також торкнулись розміру ставок збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, який буде змінюватися в залежності від вартості транспортного засобу від трьох до п’яти відсотків. Зміни до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» набирають чинності 03.12.2012 р.
На нашу думку такі зміни позитивно вплинуть на автовласників та тих хто намірився придбати авто.
До цього ж Президент України доручив здійснювати реєстрацію авто у ДАІ без попереднього зняття із реєстрації та робити реєстрацію за принципом єдиного вікна (щось на подобі Європи - побачимо що вийде)
всім успіху


автор

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ліцензія на будівельні роботи

Достатньо поширеною діяльністю є будівельні роботи, проте для їх здійснення фірми повинні отримати будівельну ліцензію.
Порядок отримання будівельної ліцензії врегульвоний Постановою КМУ №1396 від 05.12.2007р. Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури та Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.01.2009р. №47.
Юридична особа та фізична особа (підприємець) - суб'єкти господарської діяльності (далі - суб'єкти будівельної діяльності), що мають намір провадити будівельну діяльність, повинні отримати ліцензію.     Строк дії ліцензії становить п'ять років, а для суб'єктів будівельної діяльності, які отримують її вперше, - три роки.
Суб'єкти господарської  діяльності  мають  право  здійснювати проектування об'єктів архітектури по об'єктах класу наслідків  СС3 - якщо виконували попередньо не менше 3 проектів по об'єктах класу наслідків СС2, або 5 проектів по об'єктах класу …

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Що робити, якщо біля житлового будинку будують багатоповерховий будинок ???

Якими нормами регулюються розташування багатоповерхівок біля приватного сектору, звичайного житлового будинку? 
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» при здійсненні містобудівної діяльності повинні враховуватися законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують ділянку забудови. 
Відповідно, п. 3.13 державних будівельних норм ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень», відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленості відповідно до встановлених норм та протипожежних вимог. 
Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 м, заввишки 4 поверхи і більше - 20 м, між довгими сторонами і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків - не менше 15 м.
У випадку розміщення 9-16-поверхових будинків суміжно з кварталами садибної забу…