Перейти до основного вмісту

Відшкодування шкоди завданої пацієнтові лікарем

Чесно кажучи впереше починаю писати статю і не знаю із чого розпочати.
Моя близька людина була "за волосину" від отримання не належної медичної (лікарської) допомоги.
В період лікування цієї людини в Україні і пізніше за кордоном я особисто був свідком багатьох випадків коли лікарі із українських лікарень завдавали  пацієнтам такої шкоди, що наслідком було каліцтво чи смерть (в залежності від випадку).

Коли завершилась активна фаза лікування моєї близької людини і я мав можливість поглянути на ситуацію майже без емоцій, я вирішив здійснити попередній юридичний огляд правовідносин щодо завдання шкоди поцієнтові лікарем.

Розпочав із Інтернету. Просто ввів пошук і знайшов кілька цікавих статтей, викладу ссилки можливо хтось буде бажати почитати.

Як довести вину медиків.

Особливості відшкодування шкоди, заподіяної пацієнтові невдалим медичним втручанням

Актуальні правові питання здійснення лікарської діяльності

Цивільно-правова відповідальність лікувально-профілактичних закладів

Як довести вину медикiв при наданнi неякiсної медичної допомоги

Більшість авторів статтей посилаються на ст. 22, 23 ЦК (загальні норми по шкоді та моральній шкоді) ,ст. 1066 ЦК (загальна норма по деліктах) в деяких випадках розглядають випадки із застосуванням Кримінального кодексу (якщо обсатвини свідчать про злочин), беруть до уваги Постанову пленуму ВСУ про моральну шкоду.
На цьому впринципі все, бо посилання на інші під законні акти є допоміжне і змінне в залежності від розгляду справи.

Проте нажаль ніхто не став аналізувати міжнародних договорів, які ратифікувала України (визнала частиною українського законодаства), нормативів міжнародних оргнізацій, практики ЄСПЛ.

Для прикладу даю ссилки для міжнародні документи двох авторитетних міжнародних організацій.

Міжнародні документи Всесвітньої медичної асоціації

Міжнародні документи Всесвітньої організації охорони здоровя 

Перечитуючи положення цих міжнародних документів, мені стало зрозуміло чому коли закордонні лікарі приступали до лікування мені тричі в різні дні пояснювали все що буде при лікуванні, що будуть робити, для чого, які можуть бути ускладення, які є ризики і тому подібно, а вже після цього мені давали підписувати документи.
Якщо лікарі чогось не знали то вони так і казали що не знають і  що вивчають проблему, відкрито говорили де є проблеми і із здоровям і як планують їх вирішувати.

Можна все "списувати" що там закордном кращі зарплати лікарів, що там краща апаратура, що там кращі лікарні і тд, але проблема в самих людях.
Я пропоную допомогти нам (пацієнтам) змінитись в кращу сторону лікарям, навіть якщо для цього треба відкласти все і почати допомагати.
Можна їм щось порадити, можна їх просити або вимагати, а можна їх приятгувати до відповідальності за їх помилки в роботі.
Я особисто знаю багатьох українських лікарів, які є міжнародного рівня спеціалістами, але набагато більше є лікарів, які нажаль інколи замість лікування шкодять здоровю пацієнта.Популярні дописи з цього блогу

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…