Все частіше ми чуємо про ліквідацію (закриття) чергово банку. Проте такі новини є невтішними для вкладників, та й радості для тих хто взяв кредит у такому банку не має також.
Коротко поясню, чому такі не радісні новини.
Для вкладника який має депозит, і сума депозиту не перевищує 200 000,00 гривень теоритично проблем не має, бо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гранатує повернення депозиту до 200 000,00 грн. Проте на практиці велика кількість ліквідованих банків може мати наслідком, що реальних коштів для виплати депозиту просто не буде, але про це у майбутньому подумаємо, як вже не буде коштів.
Особливості повернення депозиту і як діяти у нестандартних ситуаціях описано у статті "Банківський депозит. Як повернути?"
Для позичальників, ( хто взяв кредит), а банк ліквідовується радості не має, бо думка що не має банку то і не має кредиту є не вірною. Як правило кредити із таких банків переводять шляхом уступки права або факторингом на інший банк або фінансову установу (не виключено що і на колекторів). Від так кредит залишається, і залишаються проблеми.
Як діяти, коли банк проблемний (тимчасова адміністрація або навіть почато ліквідацію), а сума кредиту перевищує 200 000,00 гривень. Звичайно, все залежить від суми, що перевищує ці самі 200 000,00 грн..
Проте коротко опишу алгротм дій (зрозуміло, що все передбачити не можливо, проте як кажуть "повідомлений, а значить озброєний"). І так:
1. Не панікувати, не думати що все пропало і т.п., взяти себе в "руки",
2. Негайно звернутись до юриста, що спеціалізується на подібних справах, із собою взяти всі наявні документи по депозиту (договори, квитанції, листи, чеки, довідки, виписки, тощо ... ), Розуміти, що час в таких випадках іграє проти Вас.
3. необхідно зробити всі дії, для того щоб отримати ці 200 000,00 грн., що гарантує Фонд гарантування вкладів.
4. Існує законна "лазівка" як отримати суму депозиту понад 200 000,00 грн., що гарантуються. Для прикладу на депозиті ще залишилось 100 000,00 грн., що не гарантуються фондом гарантування вкладів.
4.1.Для цього шукаємо позичальника банку (цього самого де є депозит).На практиці не важко, хоч і є банківська таємниця (дівчинка із банку за шоколодку підкаже, або постояти біля банку 1 - 2 год. і найдете відповідну людину, зрештою є ще Інтернет) Пропонуємо йому викупити наш депозит. Як правило за 100 000,00 грн. ми отримаємо реальних 60 000,00грн (проте можна торгуватись). по таких угодах дисконт становить 35 - 50%, інколи навіть і 70%, все залежить від банку, від його стану, від суми і т.п.
4.2. Після досягнення згоди між сторонами вкладником (власником депозиту) і позичальником (власником кредиту) укладається договір, нотаріально посвідчувати не потрібно (але якщо є бажання і кошти то можна). Позичальник платить кошти вкладнику, та отримує від нього документи на депозит (копії) і право вимоги до Банку.
4.3. Позичальник повідомляє Банк, про зміну кредитора за договором депозиту та припинення договору кредиту, оскільки як передбачено ст. 606 ЦК України у особі позичальника (боржника) поєднався боржник та кредитор. Якщо сума не покриває повністю тіла кредиту, то зменшується тіло кредиту на відповідну суму (суму депозиту).
4.4. Якщо депозит у гривні (валюті), а кредит у гривні (валюті), то це не є перешкодою для реалізації цієї лазівки. Бо перерахунок валюти у гривню буде за курсом НБУ.
4.5. Цю лазівку підтримав Вищий спеціалізований суд України із кримінальних та цивільних справ, у справі № 6-17645св14.
Ось так коротко.
PS надаю посилання на зразковий договір, але рекомендую залучати юристів до таких процесів.
автор,
юрист Іван Цебак
Я настільки вдячний Elegantloanfirm за те, що ви допомогли мені отримати кредит у розмірі 600 000,00 доларів США за допомогою кредитного працівника Расса Гаррі, що я вам вічно вдячний. Моє життя перевернулося, мої фінанси влаштувалися, я зараз володію бізнесом, який я використовую для піклування про потреби моїх сімей. Я так вам вдячний, містере Русс, і Бог вас благословить. Ви можете зв’язатися з ними за фінансовою допомогою електронною поштою: Elegantloanfirm@hotmail.com для отримання фінансової допомоги.
ВідповістиВидалити