Перейти до основного вмісту

Повернення депозиту на суму понад 200 000,00 гривень

   
  Все частіше ми чуємо про ліквідацію (закриття) чергово банку. Проте такі новини є невтішними для вкладників, та й радості для тих хто взяв кредит у такому банку не має також.
Коротко поясню, чому такі не радісні новини.
          Для вкладника який має депозит, і сума депозиту не перевищує 200 000,00 гривень теоритично проблем не має, бо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб гранатує повернення депозиту до 200 000,00 грн. Проте на практиці велика кількість ліквідованих банків може мати наслідком, що реальних коштів для виплати депозиту просто не буде, але про це у майбутньому подумаємо, як вже не буде коштів.
        Особливості повернення депозиту і як діяти у нестандартних ситуаціях описано у статті "Банківський депозит. Як повернути?"
       Для позичальників, ( хто взяв кредит), а банк ліквідовується радості не має, бо думка що не має банку то і не має кредиту є не вірною.  Як правило кредити із таких банків переводять шляхом уступки права або факторингом на інший банк або фінансову установу  (не виключено що і на колекторів). Від так кредит залишається, і залишаються проблеми.

     Як діяти, коли банк проблемний (тимчасова адміністрація або навіть почато ліквідацію), а сума кредиту перевищує 200 000,00 гривень. Звичайно, все залежить від суми, що перевищує ці самі 200 000,00 грн..
Проте коротко опишу алгротм дій (зрозуміло, що все передбачити не можливо, проте як кажуть "повідомлений, а значить озброєний"). І так:
1. Не панікувати, не думати що все пропало і т.п., взяти себе в "руки",
2. Негайно звернутись до юриста, що спеціалізується на подібних справах, із собою взяти всі наявні документи по депозиту (договори, квитанції, листи, чеки, довідки, виписки, тощо ... ), Розуміти, що час в таких випадках іграє проти Вас.
3. необхідно зробити всі дії, для того щоб отримати ці 200 000,00 грн., що гарантує Фонд гарантування вкладів.
4. Існує законна "лазівка" як отримати суму депозиту понад 200 000,00 грн., що гарантуються. Для прикладу на депозиті ще залишилось 100 000,00 грн., що не гарантуються фондом гарантування вкладів.
4.1.Для цього шукаємо позичальника банку (цього самого де є депозит).На практиці не важко, хоч і є банківська таємниця (дівчинка із банку за шоколодку підкаже, або постояти біля банку 1 - 2 год. і найдете відповідну людину, зрештою є ще Інтернет) Пропонуємо йому викупити наш депозит. Як правило за 100 000,00 грн. ми отримаємо реальних 60 000,00грн (проте можна торгуватись). по таких угодах дисконт становить 35 - 50%, інколи навіть і 70%, все залежить від банку, від його стану, від суми і т.п.
4.2. Після досягнення згоди між сторонами вкладником (власником депозиту) і позичальником (власником кредиту) укладається договір, нотаріально посвідчувати не потрібно (але якщо є бажання і кошти то можна). Позичальник платить кошти вкладнику, та отримує від нього документи на депозит (копії) і право вимоги до Банку.
4.3. Позичальник  повідомляє Банк, про зміну кредитора за договором депозиту та припинення договору кредиту, оскільки як передбачено ст. 606 ЦК України у особі позичальника (боржника) поєднався боржник та кредитор. Якщо сума не покриває повністю тіла кредиту, то зменшується тіло кредиту на відповідну суму (суму депозиту).
4.4. Якщо депозит у гривні (валюті), а кредит у гривні (валюті), то це не є перешкодою для реалізації цієї лазівки. Бо перерахунок валюти у гривню буде за курсом НБУ.
4.5. Цю лазівку підтримав Вищий спеціалізований суд України із кримінальних та цивільних справ,  у справі №    6-17645св14.

Ось так коротко. 

PS надаю посилання на зразковий договір, але рекомендую залучати юристів до таких процесів.


автор,
юрист Іван Цебак
Популярні дописи з цього блогу

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…