Із повідомлення розміщеного на сайті ДСЛЗ, Державна служба України з лікарських засобів ініціює запровадження змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.
Зокрема, пропонується запровадити норму пішохідної доступності між аптечними закладами.
Згідно запопонованих змін, норма пішохідної доступності між аптеками у містах повинна бути не менше 300 - 400 метрів у містах з населенням від 1 млн. і більше, а також 600 - 700 метрів у містах з населенням до 1 млн. чоловік.
Запровадження норми пішохідної доступності стабілізує діяльність аптечних закладів, сприятиме збільшенню оборотних коштів аптеки. Це, зі свого боку, надасть аптеці можливість розширити асортимент лікарських засобів, в першу чергу за рахунок збільшення кількості недорогих ліків. Тобто, аптекар зможе запропонувати споживачеві більш широкий вибір лікарських засобів.
Розширення асортименту за рахунок, в тому числі, низьковартісних ліків, сприятиме збільшенню фізичної і цінової доступності лікарських засобів та покращенню надання фармацевтичної послуги.
На нашу думку, такі норми у підзаконному акті будуть суперечити нормам законів, зокрема Госоподарському Кодексу, закону України про захист економічної конкуренції.
Відповідно до ст. 6 ГК Загальними
принципами господарювання в Україні є: забезпечення
економічної багатоманітності та рівний захист державою усіх суб'єктів господарювання; свобода підприємницької діяльності у межах, визначених законом; обмеження державного регулювання економічних процесів у зв'язку з необхідністю забезпечення соціальної спрямованості економіки, добросовісної конкуренції у підприємництві, екологічного захисту населення, захисту прав споживачів та безпеки суспільства і держави.
Відповідно до закону про захист економічної конкуренції:
економічна конкуренція (конкуренція) - змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку.
Таким чином ДСЛЗ порушуючи два закони має на меті усунути конкуренцію на ринку роздрібної торгівлі ЛЗ, а як відомо конкуренція це благо, привілей споживача.
Виникає питання для кого, в чиїх інтересах діє ДСЛЗ ? Як бути із аптеками які вже на даний момент не дотримуютьмя цих відстаней? Як вибирати аптека які необхідно закривати ?
Коментарі
Дописати коментар