Перейти до основного вмісту

Проект закону підприємство (фірма) без директора


Комитет по вопросам экономической политики рекомендует парламенту принять за основу проект закона (№10312) о внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно исполнительных органов юридических лиц). Об этом сообщает пресс-служба парламента.
Концепция такого механизма корпоративного управления предполагает, что управляющее предприятие заступает на место исполнительных органов подчиненного предприятия, при этом, управляющее предприятие не берет в доверительное управление имущество подчиненного предприятия ни в целом как имущественный комплекс, ни в какой-либо части. Договор о передаче полномочий исполнительного органа юридического лица может быть заключен только при наличии решения высшего органа управления такого предприятия.
Согласно проекту, управляющим предприятием может быть исключительно юридическое лицо, которое создано в форме АО или ООО, местонахождением на территории Украины и исключительным видом деятельности которого является предоставление услуг по выполнению полномочий исполнительного органа юридического лица.
Уставный капитал управляющего предприятия должен быть не менее эквивалента 35 000 минимальных заработных плат и сформирован исключительно денежными средствами.
Сочетание деятельности по выполнению полномочий исполнительного органа юридического лица с другими видами хозяйственной деятельности запрещается, за исключением случаев, предусмотренных законом.
В соответствии с проектом, управляющее предприятие действует от имени подчиненного предприятия без доверенности на основании договора о передаче полномочий исполнительного органа юридического лица.
за інформацією із сайту ВРУ
В цілому законопроект можливий, така практика відома за кордоном і має всі шанси прижитись в Україні.

Популярні дописи з цього блогу

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…