Перейти до основного вмісту

Компаніям, що відкрили родовище можуть дозволити видобуток без конкурсу


Верховна рада 22 травня в першому читанні проголосувала за дозвіл видавати спеціальні дозволи на користування надрами компаніям, які здійснювали геологічну розвідку цього родовища без проведення аукціону.
За відповідний законопроект № 9539, яким вносяться зміни до "Кодексу України про Надра" проголосувало 239 карток народних обранців.
Згідно з пояснювальною запискою проекту закону, умови інвестування у геологофізичні дослідження та видобуток корисних копалин в Україні не є привабливими, оскільки в законодавстві України не створено правового механізму, коли б компанії, які відкривають родовище, мали би право отримувати спеціальний дозвіл на видобуток без нової тендерної процедури.
Практично це означає, що, здійснивши розвідкове буріння, інвестор обов’язково повинен брати участь у новому тендері на промислову розробку, не маючи ніяких переваг над іншими учасниками, пояснюють автори законопроекту.
Тобто, у випадку прийняття цього документа і його підписання президентом Януковичем, компанії, що здійснюють геологічну розвідку родовища отримають гарантії видобутку на ньому.
"Аукціон на отримання спецдозволу з видобування корисних копалин на зазначену ділянку надр проводиться лише у випадку відмови власника дозволу на розвідкове буріння від промислової розробки зазначеного родовища", - наголошується у пояснювальній записці.
Як відомо, Дерржгеонадра планує на найближчому аукціоні з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, дата якого поки не призначена, планує виставити 80 об'єктів.
за інформацією із Економічної правди.
Консультування з приводу отримання спеціальних дозволів для видобування корисних копалин, та способи видобування корисних копалин без спеціальних дозволів.
автор
юрист Іван Цебак

Популярні дописи з цього блогу

Запит податкової про надання інформації. Що робити ???

В Україні ніби-то за вказівкою Уряду ("Гнати в шию перевіряючих " - автор А.Яценюк) зменшилась кількість перевірок, але все таки чесні підприємці отримують незаконні запити податової, зустрічають перевіряючих.

Що робити, якщо ваше підприємство отримало "черговий" ,"законний" запит податкової про надання документів та інформації.
З однієї сторони не надання відповіді є підставою для позапланової перевірки п. 78.1.1. ст. 78 ПКУ, але з другої сторони надання відповіді, документів та інформації не є гарантією, що перевірки не буде.

В перше чергу звертаємо увагу на наявність підпису (оригіналу не факсиміле) та посади, особи що підписала; наявність печатки.

В другу чергу розуміємо, що запит маємо отримати по пошті на податкову адресу або під розписку ,а від так факси, мейли тощо не є належно отримані.

Якщо дотримано 1 і 2 умова, то дивимось на суть запиту, та беремо до уваги вступ, до цієї статті, про 99%  можливості (гарантії) первірки.
Розуміємо, що можемо п…

Порушення митних правил за новим Митним кодексом

Не минуло і року часу дії Митного кодексу України (почав діяти 01 06 2012 року), а громадяни та субєкти господарювання (фірми) вже відчули на собі "тягар" нових штрафів.
Митні органи звітують про перевиконання в частині стягнення штрафів  і тим самим заповнють бюджет  України (так як сового часу це робили ДАІшники), у деяких випадках в цьому допомагають і судим, які на підстві складених протоколів митних органів виносять совї рішення.

Проте давайте більш детально розглянемо процедуру штрафування.

Глава 68 митного кодексу України  - Види порушень митних правил та відповідальність за такі правопорушення - регулює види порушента та відповідальність за них.

Отже, митний кодекс встановив такі види порушень митних правил:

- Стаття 468. Порушення режиму зони митного контролю,
- Стаття 469. Неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.,
- Стаття 470. Недоставлення товарів, транспо…

Автомобіль на іноземних номерах

Сьогодні дедалі частіше на вулицях України можна побачити автомобілі на іноземних номерах (польські, чеські, литовські, латвійські, німецькі, голандські і так далі).
Невже дійсно так багато іноземців прибувають до України на своїх авто?
Насправді 90% таких автомобілів належать українцям, які на законних підставах  володіють та використовують даний автомобіль в Україні.
Чому так склалось, що так багато українців використовують авто на іноземних номерах?
У нас в Україні авто дорогі, чому ? на перший погляд всі знають чому, але якщо точно і детально, то ніхто не знає, і я також не до кінця розумію, чому авто яке коштує в ЄС 10 тис. євро у нас коштує 14 -15 тис. євро. Але факт є фактом. Із уживаними авто, ще гірше, у ЄС вони у двічі а то і тричі дешевші а ніж їх аналоги в Україні.
Пригнати авто із ЄС і розмитнити авто також справа не дешева, крім цього до авто є ряд вимог.

Тому українці знайшли "можливість" купувати авто у ЄС, не розмитнювати його і при цьому на законних підста…